Montaż urządzeń szpiegowskich w przedmiotach codziennego użytku


Urządzenia szpiegowskie w przedmiotach codziennego użytku

 

Zegarek, długopis, radio, pluszowy miś – co łączy ze sobą te przedmioty? Wszystkie mogą stać się doskonałym kamuflażem dla szpiegowskiej działalności.

Aby inwigilacja była stuprocentowo skuteczna, niezbędne jest prowadzenie jej w sposób całkowicie konspiracyjny. Czy może być lepsze maskowanie niż przedmioty, z których wszyscy codziennie korzystamy, nie wzbudzające żadnych podejrzeń?

 


Gumowe uchu zawsze czuwa, czyli montaż podsłuchu

Przekrój przedmiotów, w których montowane są podsłuchy, przekracza granice wyobraźni i urealnia szpiegowskie filmy oraz powieści. Miniaturowej wielkości nadajniki dają ogrom możliwości co do wyboru miejsca ich instalacji. Płyta CD, pendrive, listwa przepięciowa, mysz komputerowa, odświeżacz powietrza – to tylko przykłady już gotowych do kupna podsłuchów. Ich montaż możliwy jest w zasadzie w każdym obiekcie użytkowym. To niezwykle przydatne rozwiązanie, kiedy zależy nam na zachowaniu maksymalnej dyskrecji i nie umieszczaniu w biurze lub domu nowych przedmiotów. Dzięki temu nikt nie zauważy najmniejszej nawet zmiany w otoczeniu, a nasze podsłuchiwanie przebiegnie bez żadnych zakłóceń.

Decydując się na instalację modułu podsłuchowego w przedmiotach codziennego użytku, możemy wybrać podsłuch GSM lub podsłuch radiowy.

Działanie podsłuchu GSM jest ściśle zintegrowane z telefonem komórkowym, które służy za urządzenie umożliwiające podsłuchiwanie. Telefon łączy się z ulokowaną w posłuchu kartą SIM za pomocą tradycyjnego połączenia lub polecenia w formie wiadomości tekstowej. Z kolei odbiór transmisji z podsłuchu radiowego następuje poprzez skanery częstotliwości fal radiowych. W oferowanych podsłuchach radiowych wykorzystywane są skanery renomowanej amerykańskiej marki Uniden.

Wybierając przedmiot, który chcemy uzupełnić o użyteczny podsłuch, pamiętajmy o konieczności odizolowania go od silnych fal zakłócających. Zrezygnować warto także z rzeczy, które mogą powodować zagłuszenie sygnału. Tylko wtedy zyskamy pewność, że urządzenie nas nie zawiedzie.

 


Pańskie oko w pogotowiu, czyli montaż minikamery

Esonic Cam 3HDZupełnie podobnie rzecz ma się w przypadku montażu minikamery. Tutaj także pole możliwości to niczym nieskrępowana dowolność. Kamery w wersji mini to naprawdę drobnej wielkości urządzenia, których usytuowanie w równie niewielkich przedmiotach nie stanowi problemu. Przykładem może być chociażby kamera ukryta w długopisie.

Motywy, dla których sięgamy po minikamery, są bardzo zróżnicowane. Od sprawdzenia wierności partnera czy jakości opieki nad dzieckiem, do nadzoru biura i innych wnętrz prywatnych. Łączy je jedno – chęć zachowania dyskrecji obserwacji.

Do montażu minikamer najczęściej wykorzystuje się stałe elementy wyposażenia i dekoracji pomieszczeń. Wymienić by można chociażby zegary naścienne, segregatory biurowe, zasilacze sieciowe, power banki, dekodery telewizyjne, ale także kubki na kawę, które możemy zabierać na spotkania. W przypadku chęci rejestracji spotkań biznesowych czy ogółem działalności związanej z pobytem w różnorodnych miejscach, doskonale sprawdzą się minikamery ukryte w okularach korekcyjnych czy eleganckim krawacie. Rejestracja może odbywać się poprzez najbardziej zaskakujące materialne elementy otaczającej nas rzeczywistości.

Masz inny pomysł na ukrycie kamery? To żaden kłopot. W analogiczny sposób jak podsłuchy, minikamery można zakamuflować niemalże wszędzie. W żaden sposób nie umniejszy to doskonałej jakości nagrywania i kątu widzenia!

Montowane moduły kamer umożliwiają dostosowanie ich do swoich potrzeb. Jedne z nich zapewniają rejestrację z dźwiękiem, inne – samego obrazu. Jeżeli zależy nam na możliwości natychmiastowej reakcji na zaobserwowane wydarzenia (np. przemocy wobec dziecka), warto zdecydować się na kamerę CCD-WiFi. Posiada ona wbudowany moduł WiFi, który umożliwia zdalne sterowanie nią z poziomu innych urządzeń mobilnych, np. telefonu komórkowego. Dzięki temu możemy również odbierać podgląd nagrania w czasie rzeczywistym. To naprawdę bezcenna funkcja, która pomoże uniknąć wielu przykrych konsekwencji.

 


Mam cię na … mapie, czyli montaż lokalizatorów gps

Ustawiczne zmniejszanie wielkości akcesoriów szpiegowskich nie mogło ominąć i lokalizatorów, które z racji swojej niezwykłej funkcjonalności regularnie wykorzystywane są w wielu obszarach – od sprawowania opieki nad dzieckiem do lokalizowania służbowych pojazdów przez firmy transportowe.

Dzięki współpracy urządzeń z systemem nawigacji satelitarnej, lokalizatory wskazują miejsce aktualnego pobytu z dokładnością nawet do kilku metrów. SolidLokalizator GPSność i trwałość wykonania gwarantuje możliwość umieszczenia ich w przedmiotach regularnie używanych, np. fotele samochodowe, torebki, plecaki, zegarki, rowery, a nawet obroże dla zwierząt.

Dwa rodzaje lokalizatorów GPS są szczególnie popularne. Można je umieścić w dowolnym przedmiocie. Jeden z nich to bardzo popularny model GL 300 cechujący się długim czasem pracy (do 95 dni w trybie uśpienia), wodoodpornością i niezawodnością – rozwiązanie idealne do śledzenia przesyłek, pracy maszyn lub samochodów. Drugim proponowanym lokalizatorem jest model MT 90, który choć dedykowany jest do lokalizacji samochodu, doskonale sprawdzi się także w monitorowaniu położenia dzieci oraz osób starszych. W sytuacjach zagubienia, wbudowana funkcja przycisku SOS umożliwi wykonywanie połączeń alarmowych na ustalone wcześniej numery telefonów.

Możliwość natychmiastowego odnalezienia naszych bliskich, dóbr materialnych i czworonożnych przyjaciół to oszczędność czasu i nerwów. W przypadku dzieci i starszych osób, warto umieścić lokalizatory w przedmiotach, które towarzyszą im przez większą część dnia – np. naręcznych zegarkach.

 


Jak zamontować podsłuch, minikamerę i lokalizator?

W kwestiach technicznej instalacji podsłuchów, minikamer i lokalizatorów w wybranym przez nas przedmiocie warto zdać się na pomoc profesjonalistów i to im zlecić wykonanie takiej usługi. Specjaliści doradzą także czy wybrany przez nas przedmiot to dobra decyzja. To całkowita gwarancja jakości i rzetelnego funkcjonowania sprzętu.

 


30 komentarzy “Montaż urządzeń szpiegowskich w przedmiotach codziennego użytku

  1. Pani Moniko, najlepszym sposobem jest montaż przez obsługę sklepu, w którym zakupiła Pani urządzenie.

  1. Pani Moniko, cena jest uzależniona od typu lokalizatora oraz przedmiotu, w którym ma zostać zainstalowany. O cenę najlepiej zapytać bezpośrednio w sklepie, który taką usługę oferuje.

  1. Wybrany przedmiot warto skonsultować z profesjonalistami, np. pracownikami sklepu, w którym została zakupiona minikamera, i najlepiej im zlecić wykonanie montażu, jeżeli taką usługę oferują.

 1. Była kiedyś sytuacja, ze kobieta zamontowała jakas kamerę czy inny sprzęt taki szpiegowski w maskotce dziecka oddając go do żłobka i wyszło jak opiekunki traktują dzieci. Skandal !!!

  1. Dzięki miniaturyzacji tego rodzaju urządzeń z powodzeniem można wykorzystać zegarek jako kamuflaż.

  1. Jeżeli będzie to prezent na Dzień Matki, to gratulujemy pomysłu. Oby spisał się jak najlepiej 🙂

 2. A jak umieszczam takie urządzenie szpiegowskie np w karcie płatniczej to to jest normalna karta która mogę używać?

  1. Potrzeba matką wynalazku! Kamera z rejestratorem wideo LawMate PV-CC10 ukryta jest w designerskim kubku na kawę, a rejestrator audio-video PV-LD12 w kubku termicznym 😉

  1. To prawda. Poza dobrej jakości zapięciem do roweru, warto skorzystać z lokalizatora 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Akceptuję Czytaj więcej