TOP 5 Gadżetów szpiegowskich


Top 5 gadżetów szpiegowskich

 

Zabawa w szpiega wiąże się z koniecznością wyboru odpowiedniego instrumentarium. Wszakże prawdziwy profesjonalista musi zachować anonimowość! Jakie urządzenia wybrać i do czego mogą się przyda? Oto subiektywny przegląd najciekawszych akcesoriów szpiegowskich.

 


1. LOKALIZATOR GPS/GLONASS GL300

Miniaturowe rozmiary lokalizatorów GPS czynią je odpowiednim narzędziem do monitorowania położenia dzieci i osób starszych, którym niezbędne jest zapewnienie dodatkowej opieki. Ten rodzaj urządzeń pracuje w czasie rzeczywistym dostarczając informacji o miejscu w którym lokalizator w danym momencie się znajduje. Przydatne są więc także w monitoringu pojazdów w firmach logistycznych i spedycyjnych, a także jako dodatkowe zabezpieczenie samochodu w ramach profilaktyki antykradzieżowej. Coraz powszechniej za ich pomocą kontroluje się czas pracy pracowników, lokalizuje wartościowe przesyłki i nadzoruje prace maszyn (np. rolniczych lub budowlanych).

Lokalizator GPS GL300

Do wszystkich tych zadań doskonale sprawdzi się model GL300 wyposażony w precyzyjny moduł lokalizujący z dokładnością nawet do 2 metrów. Jak działa lokalizator GPS? Poprzez system nawigacji satelitarnej możliwy jest podgląd współrzędnych geograficznych jego położenia. Proponowany model, poza standardowym systemem GPS korzysta także z niezależnego, rosyjskiego odpowiednika – systemu GLONASS. Daje to najwyższy stopień bezpieczeństwa i niezawodności.

Dane zbierane są w panelu użytkownika na platformie lokalizacyjnej GPS Trace. Dostęp do niej możliwy jest za pomocą urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu. Bez problemu możemy więc sprawdzić ostatnią lokalizację nadajnika oraz trasy z przeciągu 30 dni.

GL300 dysponuje także opcją geofencing, która pozwala określić obszar w ramach którego lokalizator może się porusza
. Po każdorazowym przekroczeniu tej strefy, użytkownik otrzyma alarmowe powiadomienie. Niezwykle przydatna funkcja dla rodziców dbających o bezpieczeństwo dziecka czy dla dyspozytorów firm transportowych.

Długi czas pracy lokalizatora zapewniony jest przez wbudowany akumulator litowo-polimerowy, który umożliwia pracę w trybie uśpienia nawet do 95 dni! Przy namierzaniu cyklicznym co 10 minut, lokalizator jest w stanie pracować do 10 dni. Istnieje szereg dodatkowych akcesoriów wspomagających długość tego czasu, np. powerbanki.

 


2. DŁUGOPIS Z KAMERĄ HD

Esonic cam HD3

Kamera ukryta w długopisie to nowatorski, praktyczny i komfortowy sposób na rejestrację przebiegu spotkań i negocjacji biznesowych. Ten niezwykle szykowny gadżet znajdzie także wiele innych zastosowań.

Jego mocną stroną jest prostota i intuicyjność użytkowania. Obsługa opiera się na dwóch przyciskach i nie przysporzy trudności nawet laikowi w dziedzinie szpiegowskich rozwiązań.

Długopis obsługuje karty microSD o pojemności do 128 GB, na których zapisuje zarejestrowany obraz. Aby odtworzyć lub zarchiwizować nagrania na komputerze wystarczy podpiąć urządzenie do portu USB.

Urządzenie posiada wbudowane diody LED, które określonym kolorem informują o poziomie naładowania akumulatora. Korzystanie z niego na całkowicie naładowanym akumulatorze wynosi 1 godzinę. Możliwe jest także korzystanie z zasilania sieciowego lub adapter USB podłączony do komputera – wówczas czas pracy jest nieograniczony!

Co ważne, tak niewielkich rozmiarów kamera nagrywa w rozdzielczości HD. Doskonała jakość obrazu i powszechność przedmiotu w którym rejestrator został ukryty to fantastyczne połączenie dyskretnego monitoringu nie wzbudzającego nawet najmniejszych podejrzeń.

 


3. REJESTRATOR PV-TM10 Z CZUJNIKIEM RUCHU PIR KAMUFLOWANY W ZEGARKU

PV-TM10

Kamera w zegarku stojącym na biurku? Niezbyt odkrywcze? Ten rejestrator to jednak prawdziwy majstersztyk jeśli chodzi o funkcjonalność. Dzięki zaawansowanej matrycy CMOS posiada dwa tryby pracy – nagrywania video w rozdzielczości HD 1280×720 oraz wykonywania zdjęć w rozdzielczości 1600×1200. Poza dostarczaniem informacji o aktualnej godzinie i stanie pogody, jest więc doskonałym narzędziem obserwacyjnym.

Rejestrator PV-TM10 wyposażony jest także w mikrofon oraz funkcję nagrywania po wykryciu ruchu. Jego detekcja następuje jednak w nieco bardziej innowacyjny sposób.

Standardowe czujniki ruchu rejestrują optyczną aktywność, zmianę położenia ciała lub przedmiotu. W przypadku tego rejestratora zastosowano technologię PIR opartą na osiągnięciach dziedziny nauki zwanej termoskopią. Czujnik reaguje na ślady cieplne (zmiany temperatury) pojawiające się w jego otoczeniu i wówczas rozpoczyna proces rejestrowania obrazu.

Rejestrator zasilany jest zintegrowanym akumulatorem litowo-jonowym, a dzięki zastosowaniu systemu PIR, czas jego pracy może wynosi
nawet do 6 dni!

 


4. MIKROKAMERA WIFI Z REJESTRATOREM PV-AC20UNI ZAKAMUFLOWANA W ZASILACZU SIECIOWYM

PV-AC20UNILustracja własnego domu lub biura? Do tego rodzaju zadań spiszą się się świetnie minikamery. Kiedy wizja lokalna ma być szczególnie anonimowa, kamerę warto ukryć w przedmiocie, który swoim przeznaczeniem nie wzbudza żadnych podejrzeń, na przykład w zasilaczu sieciowym.

Mikrokamera PV-AC20UNI o obiektywie F2.0 / 4,3mm i matrycy 1/2.9″ CMOS to świetne urządzenie do całodobowego monitorowania bezpieczeństwa dzieci czy dokumentów w firmie. Pełna dyskrecja zapewniona jest nie tylko ze względu na doskonały kamuflaż, ale także miniaturową soczewkę typu „Pinhole”. Dzięki doskonałym parametrom sprzętu obserwacja pomieszczeń przebiega bezproblemowo również w warunkach słabego oświetlania.

Jak działa kamera WiFi? Zdalnie! Jeżeli urządzenie ma zapewniony dostęp do Internetu, możemy z każdego miejsca na świecie bawić się ustawieniami rozdzielczości nagrywania i zmieniać jego tryby.

To urządzenie posiada wszystkie niezbędne funkcje. Możliwość dostosowania trybu nagrywania do własnych oczekiwań i potrzeb jest niezwykle ważna. W wyniku tego możemy skorzystać z opcji nagrywania aktywowanego zarejestrowanym przez kamerę ruchem lub określonego przez nas harmonogramu. Doskonałe rozwiązanie kiedy nagrany materiał ma pochodzić z konkretnego dnia i godziny, np. z czasu pracy opiekunki dla dziecka.

Zapis materiału odbywa się na kartach microSD o pojemności do 128 GB. Jeżeli jednak wyjechaliśmy służbowo i nie mamy fizycznej możliwości zgrania danych na komputer, możemy skorzystać z funkcji nadpisywania nagrań. Dzięki kasowaniu najstarszych nagrań następuje zwolnienie miejsca na nowe. Nie oznacza to bynajmniej, że musimy się pożegnać z możliwością zapoznania się z początkowym materiałem. Kamera WiFi umożliwia jej zdalną obsługę także w sposób pozwalający na zarządzanie nagraniami – ich przeglądanie i kasowanie. Poprzez aplikację na urządzenia mobilne możliwe jest to na smartphonach czy tabletach.

 


5. ZESTAW EGZAMINACYJNY – MIKROSŁUCHAWKA TOPPRO

TopPro z pętlą indukcyjną BT-3Tego rodzaju zestaw doskonale sprawdzi się na ważnej konferencji firmowej czy prezentacji produktu. Studenci chętnie korzystają z jego pomocy przy trudnych egzaminach. Przydatny jest zawsze wtedy, gdy pozostajemy w potrzebie prowadzenia dyskretnych konwersacji na odległość.

W skład zestawu wchodzi mikrosłuchawka TopPro oraz pętla indukcyjna Bluetooth, umożliwiająca niedostrzegalną dla innych komunikację za pomocą sieci GSM przy użyciu telefonu komórkowego.

Mikrosłuchawka jest w stanie pracować nawet do 5 godzin na zasileniu jedną baterią. Niewielkie rozmiary i naturalna kolorystyka czynią ją niedostrzegalną dla zasięgu wzroku osób trzecich.

Jak działa taki zestaw? Niezwykle prosto. Dźwięki zbierane są przez czuły mikrofon znajdujący się na przewodzie pętli indukcyjnej. Pętle taką należy umieścić na szyi i schować pod ubraniem. Nie ma żadnych obaw, że koszulka zakłóci odbiór naszego głosu. Pętla zapewni nam bezprzewodową komunikację pomiędzy mikrofonem a mikrosłuchawką. Niezbędne jest jednak do tego wykorzystanie telefonu komórkowego z technologią Bluetooth, za pomocą którego należy połączyć go z pętlą. Oba urządzenia nie powinny znajdować się od siebie zbyt daleko, w związku z czym telefon warto umieścić w kieszeni spodni lub marynarki. Teraz czas odebrać zwykłe połączenie telefoniczne i korzystać z koła ratunkowego jakim jest telefon do przyjaciela.

 

 


20 komentarzy “TOP 5 Gadżetów szpiegowskich

 1. zaciekawila mnie ta minikamerą która nagrywa zmiany ciepła. Czy mam rozumieć ze latem kiedy jest gorąco bedzie nagrywała cały czas??

  1. Nie – kamera rozpoczyna nagrywanie po wykryciu śladów cieplnych (promieniowania podczerwonego) emitowanych przez człowieka. Temperatura powietrza otoczenia nie ma wpływu na nagrywanie.

 2. Jak się ma kasę to można być Bondem. Ale i tak uważam, że najlepszym szpiegowskim gadżetem jest ludzki wzrok i słuch 😉 A i jeszcze intuicja czy tam szósty zmysł – zwał jak zwał.

 3. Takie bajery dla gadżeciaży. Można sie obejść bez tego, ale jak ktoś nie ma co z pieniędzmi robic to proszę bardzo

 4. Kamera z czujnikiem ruchu jest najlepsza. Dłuższy tryb pracy i bez problemu sie załącza także funkcja wykrywacza działa w 100%!! Osobiscie polecam!!

  1. Panie Jacku, lokalizatory GPS w branży spedycyjnej i transportowej nie są dziś niczym dziwnym. Pracodawcy chcą mieć pewność, że pracownik wykonuje rzetelnie swoje obowiązki i kontrolują czy nie wykorzystuje służbowego samochodu do celów prywatnych.

 5. ja bym ojcu chciał sprawić jakiś wykrywacz podsłuchów dobrze ukryty, np jak tu jest mikamera w dlugopisie. polecacie cos?

  1. Polecamy miniaturowy wykrywacz podsłuchów radiowych Protect 1205M kamuflowany w długopisie, który wykrywa zarówno podsłuchy analogowe, jak i cyfrowe 😉

  1. Zawsze podkreślamy, że gadżety szpiegowskie znajdą swoje zastosowanie nie tylko w iście niecnych, szpiegowskich celach 😉 Można wykorzystać je jako dodatkowe zabezpieczenie domu lub innej posiadłości, kontroli pracy opiekunki do dziecka, a nawet jako sposób na szybkie odnalezienie zaginionego pupila 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Akceptuję Czytaj więcej