Namierzanie i podsłuch telefonu
Rozwój technologii jest obecnie tak duży, że od urządzeń najpowszechniejszego użytku oczekujemy coraz więcej zaawansowanych funkcji. Tym urządzeniami są oczywiście telefony komórkowe. Młodsze pokolenie nie zna czasów, gdy telefon służył przede wszystkim do wykonywania i odbierania połączeń, co najwyżej do wysyłania SMS-ów. Nieco starsi pamiętają okres, w którym ogromny, kanciasty telefon z wysuwaną anteną był oznaką prestiżu. Pełne zazdrości spojrzenia rozpalały każdego, kto miał okazję usłyszeć prowadzoną rozmowę w miejscu publicznym.
Telefony komórkowe stały się w końcu lat 90. XX w. synonimem zamożności, dobrobytu i powiewu Zachodu. Z kolejnymi latami modyfikowano ich funkcje, dodając możliwość korzystania z gier (kto z nas nie przechodził kolejnych poziomów w Snake’u?), przesyłania wiadomości multimedialnych, by w końcu wyposażyć telefony w – z perspektywy czasu – niskiej jakości aparaty.
W końcu nadeszła era smartphonów. Ogromne, dotykowe wyświetlacze, aplikacje ułatwiające niemal każdą sferę życia i pełen dostęp do Internetu. Telefony stały się substytutem komputerów. Małych, mobilnych i zawsze pod ręką.
Nic więc dziwnego, że nieustannie oczekujemy zwiększenia ich funkcjonalności i jeszcze większych możliwości ich wykorzystania.
Telefon komórkowy od dawna uznawany jest powszechnie za narzędzie umożliwiające lokalizację poprzez geograficzny zapis logowań do sieci GSM. Tę możliwość wykorzystują organy ścigania precyzując miejsce pobytu osób uznanych za zaginione, a także poszukiwanych listami gończymi.
Czy sami możemy zlokalizować czyjś telefon?
Wiele modeli aparatów komórkowych dysponuje taką możliwością. IPhony standardowo wyposażone są w aplikację Moi znajomi, która pozwala na stosunkowo precyzyjną lokalizację osób, do których posiadamy numer telefonu. Warunki są jednak dwa. Po pierwsze, osoba namierzana również musi korzystać z telefonu z oprogramowaniem iOS. Po drugie, w ustawieniach swojego telefonu musi wyrazić zgodę na wysłanie swojego położenia.
Aplikacje typu Znajdź moje dziecko, pełnią podobną funkcję. Dostępne są na większość urządzeń mobilnych. Zgodnie ze swoim przeznaczeniem wykorzystywane są najczęściej do kontroli położenia dzieci. Umożliwiają bowiem weryfikację ich geograficznego położenia, a tym samym pozwalają rodzicom na ocenę ich bezpieczeństwa. Coraz częściej jednak, lokalizacja telefonu jest potrzebą spędzającą sen z powiek dla osób podejrzewających niewierność partnera, nieuczciwość pracowników czy też szpiegowanie konkurencji. Jak poradzić sobie, gdy chcemy namierzyć czyjś telefon?
Najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie instalacja oprogramowania szpiegowskiego na telefonie wobec którego chcemy podjąć działania iście wywiadowcze. Dodatkową korzyścią ze śledzenia telefonu jest jego … podsłuch.
Lokalizuj i … podsłuchuj
Precyzyjne namierzanie położenia to tylko jedna z wielu funkcji tego rodzaju oprogramowań. Nadzór telefonów komórkowych może obejmować pełną kontrolę używania smartphona. Podsłuch rozmów i dochodzących z otoczenia dźwięków, otrzymywanie kopii wiadomości tekstowych i multimedialnych, historii połączeń telefonicznych, a także archiwizacja wykonanych zdjęć wbudowanym w telefon aparatem – to wszystko pozwala na skuteczne zebranie dowodów zdrady, ocenę właściwego wykorzystywania służbowego telefonu pracownika, a także ochronę dziecka przed szczególnie dziś istotnymi zagrożeniami płynącymi z cyberprzestrzeni.
Nie ma obaw, że nasza szpiegowska działalność zostanie z łatwością odkryta. Monitoring GPS działa niezwykle dyskretnie, a nadzór jego użytkowania nie powoduje utrudnień w jego użytkowaniu. Zebrane dane przekazywane są na naszego e-maila. Komfort korzystania z telefonu pozostaje niezmienny wobec czego osoba użytkująca zdefiniowany do nadzoru telefon nie zauważy żadnych zmian. Dyskrecja i anonimowość działania pozwala na kontrolę telefonu przez wiele miesięcy. Wykorzystanie tego rodzaju oprogramowania jest także doskonałym zabezpieczeniem na wypadek sytuacji nadzwyczajnych, takich jak zaginięcie.
Coraz młodsze dzieci korzystają z telefonów komórkowych. Zainstalowane oprogramowanie szpiegowskie, nie dość, że umożliwi natychmiastową reakcję na zagrożenie ich bezpieczeństwa, to pełni także funkcję zabezpieczającą w przypadku uprowadzenia bądź tzw. „porwania rodzicielskiego”. Odnalezienie dziecka i udzielenie mu pomocy staje się możliwe w bardzo krótkim, lecz cennym czasie.
Szpieguj … samego siebie
Wykorzystanie oprogramowania szpiegowskiego, np. SpyPhone, okazuje się wartościowe nie tylko, gdy nagli nas potrzeba kontrolowania innych osób. W dobie kradzieży urządzeń elektronicznych warto w ten sposób zabezpieczyć własny telefon. Okaże się to niezwykle pomocne do jego lokalizacji, tym samym umożliwiając jego rychłe odzyskanie.
Choć dziś zagubiony telefon prędko zostaje zastąpiony nowym, czasem bezcenne okazują się dla nas dane zawarte na zgubie lub przedmiocie kradzieży. Pamiątkowe zdjęcia z wakacji, których nie zdążyliśmy zgrać na komputer czy ważne numery telefonów, które trudno będzie zdobyć ponownie, nie muszą odejść w niepamięć.
Dane są, ale Ty nie masz do nich dostępu
Lokalizacja telefonów jest dziś powszechna. Danymi o naszym położeniu dysponują nie tylko operatorzy sieci komórkowych, ale także wiele aplikacji, np. niedawno zdobywająca rekordy popularności gra Pokemon Go, czy aplikacje pozwalające na określenie najbliżej zlokalizowanych i polecanych kawiarni oraz restauracji.
Uzyskanie takich danych od dysponujących nimi koncernów jest niemożliwe dla przeciętnego Kowalskiego. Wydaje się więc, że efekty szpiegowania telefonu przeznaczone zostały dla samych firm, które takie namierzanie prowadzą.
Jeśli zależy nam na namierzeniu i podsłuchu cudzego telefonu, nie pozostaje nic innego jak posłużyć się odpowiednim oprogramowaniem. Polecane przez nas SpyPhone dysponuje wersjami umożliwiającymi prowadzenie nasłuchu i lokalizacji urządzeń z oprogramowaniem Android, iOS, Symbian oraz Blackberry.
Pamiętajmy jednak, że tego rodzaju kontrola powinna być prowadzona rozsądnie i w zgodzie z obowiązującym prawem. Nadzór nad pracownikami chroniący przed wyciekiem utajnionych informacji musi zostać poprzedzony poinformowaniem przez pracodawcę o stosowaniu takiej kontroli. W przypadku małych dzieci nie jest to konieczne. Są to bowiem działania w dobrej wierze, oparte na chęci zapewniania im maksimum bezpieczeństwa.
Dodaj komentarz
10 komentarzy do "Namierzanie i podsłuch telefonu"
Mój kumpel właśnie siebie samego szpieguje 😀 nie wiem czy to to samo oprogramowanie co tutaj piszecie, ale ziomek ma wszystko na telefonie i boi sie ze jak straci to przepadnie. Pewnie i tak liczy, ze nigdy nie bedzie musial tego wykorzystac 😀 Ale jak mówią przezorny zawsze ubezpieczony 😀