USB Killer – jak cicho zniszczyć komputer?

Im bardziej niepozorny przedmiot, tym groźniejszy może się okazać. Taka zasada doskonale sprawdza się w działaniach detektywistycznych – kamery ukryte w guzikach, podsłuchy zakamuflowane w listwach komputerowych. Niektóre przedmioty naprawdę mają dwie różne twarze. Taki na przykład dynamit – Nobel stworzył go z myślą o wyburzaniu starych budynków, aby w ich miejsce postawić nowe. A koniec końców jego wynalazek stał się jedną z najgroźniejszych broni I wojny światowej. Albo leki – w pewnej dawce pomagają, w trochę większej już szkodzą. Tak jest właśnie z tym przedmiotem.

To USB Killer. Pod taką nazwą musi kryć się coś naprawdę niszczycielskiego, a jednak, kiedy patrzymy na ten niepozorny pendrive, widzimy pamięć flash, na której ktoś zapewne zapisał jakieś dane… Nic bardziej mylnego. Środek jest już pełny i to wcale nie zapełniony przez dane, ale przez kondensatory, które po podłączeniu do portu USB komputera ładują się do 110 V i cały ten ładunek uderza w obwody płyty głównej. USB Killer automatycznie powtarza „wystrzeliwanie” impulsów aż do momentu zniszczenia sprzętu.

USB Killer - jak zepsuć komputer

Dlaczego powstał USB Killer?

W czasach, kiedy wszyscy dbają o oprogramowanie swojego komputera – zabezpieczając go za pomocą antywirusów, unikają zaglądania na podejrzane strony czy logowania się do serwisów nieposiadających odpowiednich certyfikatów – rosyjscy studenci postanowili przypomnieć wszystkim, że komputer może zostać zaatakowany nie tylko drogą internetową, a nawet nie tylko poprzez software, ale też poprzez sam sprzęt. Dlatego właśnie stworzyli USB Killer – „pendrive’a”, który w jednej chwili dosłownie zabija komputer. W końcu jak często wkładamy w port USB naszego komputera nieswojego pendrive’a?

Według badań 95% płyt głównych jest źle zabezpieczonych na wypadek ataku właśnie ze strony fizycznego sprzętu. Ten defekt surowo wykorzystuje USB Killer – sprawdzi się więc idealnie do przetestowania zabezpieczeń systemu lub do faktycznego jego zniszczenia.

Chcecie zobaczyć, jak to hakerskie narzędzie spisuje się w praktyce? Więcej informacji i testy znajdziecie w tym artykule na temat USB Killer.

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "USB Killer – jak cicho zniszczyć komputer?"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Grzegorz

Ciekawa rzecz i w sumie niezły pomysł w czasach gdzie ataków hakerskich spodziewamy się głownie za pośrednictwem internetu.

Zonik

wkładasz pendrajwa i bum hehehe dobre