[INFOGRAFIKA] Bezpieczny dom. Sposoby na wykrycie włamywacza

Bezpieczeństwo domu

Zapewnienie bezpieczeństwa domu to priorytet. W końcu każdy z nas marzy o powrocie do własnych czterech ścian, wolnych od tłoku, chłodu i zagrożeń. Złodziej jednak nie śpi, a za kolejny cel swojej przestępczej działalności może obrać nasze skrzętnie wite gniazdko.


Wykorzystanie szpiegowskich technologii coraz wyraźniej wspiera nas nie tylko w utrudnieniu złodziejowi pracy (bo o całkowitym uniemożliwieniu nie ma mowy dla profesjonalisty), ale ułatwia jego identyfikację i wykrycie.

Minikamery ukryte w mieszkaniu wskażą co dokładnie zostało skradzione, a to pierwszy krok do odzyskania majątku. Jeżeli dom został ubezpieczony na okoliczność kradzieży z włamaniem, nagrania z minikamer posłużą jako niezbity dowód w procesie uzyskiwania odszkodowania.

Warto?


Zabezpieczenie domu przed włamaniem

W 2015 r. polska policja stwierdziła ponad 91 tys. przestępstw kradzieży z włamaniem. O tym, jak działają złodzieje, co najczęściej kradną i jak się przed nimi ustrzec, dowiesz się z poniższej infografiki.

Zabezpieczenie domu - infografika

 

 

Dodaj komentarz

29 komentarzy do "[INFOGRAFIKA] Bezpieczny dom. Sposoby na wykrycie włamywacza"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Roki

U mnie na osiedlu ostatnio były 2 włamania!! Szok!!

Kasia

teraz faktycznie kradną za dnia, i co gorsza robia to zupelnie bezkarnie

Małgosia

na dolnym śląsku najwięcej? ostatnio czytałam, że w ogóle na dolnym śląsku jest największa przestępczość, chyba czas sie wyprowadzic

Jurczi

Alarmy porobić to odstraszy

Mirek

Alarmy nic nie dądza. Chyba faktycznie jest tak ze włamania nie da sie całkiem uniknąć. Choćbyśmy nie wiem jakie systemy zamontowali to i tak znajda sie tacy, dla których nie beda one żadna przeszkoda