Wykrywanie zdrady


Wykrywanie zdrady
Obecne tempo życia nie sprzyja nawiązywaniu i utrzymywaniu trwałych relacji damsko-męskich. Pogoń za karierą sprawia, że życie prywatne zrzucane jest na drugi plan. Chęć podniesienia naszego prestiżu i wspinania się po szczeblach sukcesów zawodowych powoduje, że coraz więcej czasu poświęcamy pracy, a coraz mniej naszym najbliższym.

 


Sukces ponad wszystko, czyli gdzie Polacy zdradzają?

Jak na ironię, to nie wakacyjne wyjazdy, pobyty w sanatoriach i kompleksach uzdrowiskowych przynoszą nam najwięcej okazji do zdrad. Najwięcej romansów nawiązywanych jest w środowisku, w którym spędzamy znaczną część swojego czasu – w pracy.

Ambicje i chęci rozwoju zawodowego pchają nas w objęcia pracy w znacznie większym wymiarze czasu niż jeszcze kilka lat wcześniej.

 Aż 34% badanych przez CBOS przyznało, że nawiązane przez nich intymne relacje poza partnerskie miały swoje źródło w pracy. Mieszanie życia prywatnego z zawodowym jest naturalną konsekwencją uczynienia z pracy centrum życia. Zasadnicza większość nawiązywanych romansów nie doprowadza jednak do rozpadu stałych związków. Przede wszystkim ze względu na to, że o zdradach rzadko kiedy dowiadują się nimi zainteresowani, oraz dlatego, że romanse zwykle traktuje się jako przelotne, chwilowe i nieznaczące.

 


Jak rozpoznać, że twoja żona Cię zdradza?

Jak wykryć zdradę?Sygnałami alarmowymi wskazującymi na możliwość niewierności partnerki życiowej powinna być przede wszystkim szeroko pojęta zmiana. Zmiana zachowania, postaw, nastrojów, ale też wyglądu. Jeżeli żona zostaje dłużej w pracy, znacznie częściej niż dotychczas wychodzi na spotkania z koleżankami, unika czułości i staje się nieobecna, są to uzasadnione obawy do niepokoju. Kobiety uwikłane w romans zaczynają też bardziej dbać o wygląd zewnętrzny.

Choć kobiece zachowania rzeczywiście trudno jednoznacznie ocenić i zanalizować, w przypadku podejrzeń o zdradę warto zwrócić uwagę na zmiany zachodzące w trzech obszarach.

 • Zachowanie – wzrost pewności siebie i poczucia niezależności, ignorancja uczuć i potrzeb partnera, brak zainteresowania jego życiem, zastój dotychczasowych wymagań wobec partnera, np. o posprzątanie domu, ugotowanie obiadu, wyniesienie śmieci.
 • Nastroje – zadowolenie i radość z życia, euforia i ekstaza otoczone tajemniczością i pozostające w kontraście do postawy wobec partnera.
 • Wizerunek – nowa fryzura, ubrania, mocniejszy makijaż, mogą sugerować, że partnerka chce być bardziej atrakcyjna.

 


Kiedy partner może być niewierny?

Podobne zmiany zachowania przejawiają zdradzający mężczyźni. Brak obrączki na dłoni, intensywne używanie perfum czy ślady szminki na koszuli raczej nie pozostawiają wątpliwości. Wyjazdy służbowe, przygotowywanie po godzinach projektów czy namnożenie obowiązków służbowych to częste wymówki panów uwikłanych w pozamałżeńskie relacje intymne.

 Szczególnie warto zawrócić uwagę, czy partner:

 • unika nawiązywania bliskich relacji i spędzania wspólnie czasu,
  podczas spędzania wspólnie czasu sprawia wrażenie, że myślami jest zupełnie gdzie indziej,
 • przestaje angażować się w nasze życie (mniej rozmów bądź rozmowy ograniczające się do komunikatów, np. „kup mleko”, „wynieś śmieci”),
 • poświęca więcej czasu na korzystanie z komputera oraz telefonu komórkowego i wyraźnie sprawia wrażenie zakłopotanego, kiedy pytamy, co robi i z kim rozmawia,
 • wychodzi do pracy wcześniej i wraca z niej później,
 • często nie obiera połączeń bądź ma wyłączony telefon,
 • buduje swoją prywatność – nie dopuszcza do swojego komputera i telefonu,
 • zachowuje się tajemniczo i niezrozumiale.

Jednak większość tych symptomów, choć może wskazywać na zdradę, nie musi jej jednoznacznie oznaczać. Rzeczywiście, takie zmiany mogą być efektem stresu, dużej ilości pracy czy zwyczajnie, chęci zadbania o swoją prezencję. Formułowanie oskarżeń zdecydowanie nie poprawi kondycji związku, zwłaszcza jeśli partner nie ma sobie nic do zarzucenia.

„Zaufanie jest dobre, ale kontrola lepsza”

Z zarzutami o zdradę należy być ostrożnym. Jednak kiedy nasze wątpliwości wydają się być uzasadnione, warto sięgnąć po sposoby, które potwierdzą lub obalą nasze przypuszczenia.

 


Monitoring komputera niewiernego partnera/niewiernej partnerki

Monitoring komputeraObserwacja odwiedzanych przez partnera stron internetowych, komunikatorów i chatów jest w stanie dostarczyć wiedzy o prawdziwych przyczynach zmiany jego zachowania. Wykorzystywane do tego są keyloggery sprzętowe, których zadanie polega na rejestracji używanych przycisków na klawiaturze. Umożliwia to tym samym dostęp do wprowadzonych przez użytkownika treści tekstowych.

Istnieje także szersza możliwość kontroli całokształtu działań przy komputerze, np. poprzez przechwyt zrzutów ekranu. Odpowiednie do tego celu są keyloggery programowe. Pozwalają one na kontrolę otwieranych przez partnera zdjęć czy oglądanych filmów.

Takie działania są całkowicie niewykrywalne dla systemów antywirusowych. Samo oprogramowanie komputera także nie komunikuje użytkownika o podłączeniu keyloggera. Przechwytywanie informacji nie stwarza więc ryzyka, że nasz partner dowie się o monitorowaniu jego internetowej działalności. Ponadto ich instalacja i obsługa jest niezwykle intuicyjna, co sprawia, że nawet osoby niezaznajomione z użytkowaniem komputera poradzą sobie z łatwością.

Do uruchomienia działania keyloggera wystarczy podłączenie go pomiędzy port USB (lub PS2) a klawiaturę komputera i wprowadzenie odpowiedniej formuły poprzez skrót klawiszowy. To wszystko! Treści generowane na klawiaturze trafiają do pamięci urządzenia, a my w sposób anonimowy otrzymujemy do nich pełen dostęp.
Należy jednak pamiętać, że zgodnie z prawem taka kontrola jest nielegalna. Dlatego też warto zasięgnąć pomocy specjalisty i skorzystać z usług detektywistycznych w tym zakresie.

 


Monitorowanie telefonu

Jeżeli podejrzewany o zdradę partner lub partnerka korzystają z telefonu komórkowego w kontaktach z nową sympatią, istnieje możliwość monitorowania ich aktualnego miejsca pobytu, a nawet podsłuchu rozmów telefonicznych. Przesył danych może obejmować także nagranie dźwięku otoczenia, w którym telefon się znajduje. Aplikacja SpyPhone umożliwia również monitorowanie innych rodzajów aktywności, jak choćby rejestru połączeń czy treści wiadomości tekstowych wraz z danymi o nadawcy. Dostępne jej wersje przewidują monitoring telefonów korzystających z oprogramowania Android, iOS i Symbian.


Testy wierności

Powyższe sposoby mogą okazać się niewystarczające dla udowodnienia zdrady fizycznej. Warto wówczas sięgnąć po testy wierności. Zaletą tego typu produktów jest ich dyskretne użycia i niemalże natychmiastowy wynik (do 10 min).

Testy typu SemenSPY opierają się na wykrywaniu śladów biologicznych (spermy) na dowolnym materiale. Ujawniają one występowanie antygenu sterczowego PSA, produkowanego przez komórki gruczołu krokowego. Badania można dokonać samodzielnie na pościeli, kanapie, fotelach czy elementach odzieży, jednocześnie nie wpływając na ich pierwotny stan. Dzięki temu ich wykonanie nie wzbudza żadnych podejrzeń ze strony partnera, a nam dostarcza wiedzy o jego wierności. Wyniki poprawnie wykonanego testu są całkowicie wiarygodne.

Zanim więc zarzucimy partnerowi lub partnerce brak lojalności i przyzwoitości, warto utwierdzić się w naszych podejrzeniach. W przeciwnym razie grozi nam oskarżenie o brak zaufania i dalsze problemy we wzajemnych relacjach.

 


Dodaj komentarz

26 komentarzy do "Wykrywanie zdrady"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Basia

osoby które zdradzają nie mają żadnego poczucia winy!!!!! dopiero jak wychodzi wszystko na jaw to doprawianie rogów nagle staje się powodem do wstydu. I ja się pytam na co to było wszystko. Czy to warte płaczu kochanej osoby>

angel

wynajecie detektywa to droga sprawa, dobrze ze sa alternatywy

Mania

Ja bym miała wyrzuty sumienia ze mam tak nikłe zaufanie do męża zeby korzystać z takich rozwiązań. Jakby sie dowiedział, ze go szpieguje to po małżeństwie tego jestem pewna..

Rychu

Robiłem przegląd i drogie nawet te wszystkie gadżety bajery ale z drugiej strony detektyw tez mało nie bierze

Ewa

Mojej koleżanki mąż zdradzał ja przez całe małżeństwo czyli 4 lata. Wynajęła detektywa i małżeństwo szybko sie skończyło jak zobaczyła zdjęcia i dowodu na to ze kiedy ona była w sanatorium on sie świetnie bawił sam. W końcu dziewczyna przejrzała na oczy