Mini kamera WiFi – ranking najciekawszych rozwiązań
Czy dyskretny monitoring z każdego miejsca na świecie i w dowolnym momencie jest możliwy? Ja najbardziej – zapewni to mini kamera WiFi. Ranking najlepszych rejestratorów ułatwi Ci wybór najlepszego modelu. Sprawdźmy, jakie kamery bezprzewodowe z nagrywaniem sprawdzą się w konkretnych sytuacjach.
Spis treści
- Kamery wideo – jak to się zaczęło?
- Nagrywanie zapalniczką, guzikiem i gołębiem
- Mini kamera Wifi – ranking
Kamery wideo – jak to się zaczęło?
Choć dziś początkowy rozwój kinematografii przypisuje się Thomasowi Edisonowi i braciom Lumière, to właśnie 16-soczewkowa kamera, którą opracował Loius Le Prince zarejestrowała pierwszy w historii, trwający zaledwie 2 sekundy film (a właściwie to scenę) zatytułowany „Roundhay Garden Scene”.
Wynalazek Prince’a, choć bez wątpienia rewolucyjny, nie był jednak pierwszą próbą uwiecznienia ruchomych obrazów. W 1839 roku Brytyjczyk Francis Ronalds wpadł na pomysł opracowania maszyny do ciągłej obserwacji naukowej np. monitorowania temperatury, ciśnienia i wilgotności.
Powstały w 1845 roku sprzęt wykorzystywał mechanizm zegarowy i światłoczułą powierzchnię, która powoli przechodziła przez przysłonę aparatu. Dzięki temu możliwe była ciągła rejestracja różnych zmian fizycznych następujących w ciągu doby.
Nagrywanie zapalniczką, guzikiem i gołębiem
Z upływem lat pojawiały się coraz nowsze modele kamer o najróżniejszych zastosowaniach. Urządzenia te szybko zostały zaadaptowane przez prywatnych detektywów, policjantów śledczych i szpiegów do dyskretnego gromadzenia materiałów dowodowych.
Już w latach 20. i 30. w branży detektywistycznej dużą popularnością cieszyła się kamera z obiektywem 35 mm Ansco Memo Miniature, która bez trudu mieściła się w kieszeni. W kolejnych latach producenci kamer prześcigali się w tworzeniu coraz wymyślniej ukrytych rejestratorów.
Kamery i aparaty ukryte w zegarkach, zapalniczkach, paczkach papierosów, a nawet w guzikach może i nie grzeszyły dobrą jakością materiałów, ale spełniały swoje podstawowe założenie, jakim było dyskretne nagrywanie.
W ramach ciekawostki warto też wspomnieć, że w czasach I wojny światowej rolę szpiegów z aparatem pełniły… gołębie pocztowe. Dzielne ptaki nie tylko przenosiły wiadomości, lecz również – dzięki zawieszonych na uprzężach aparatach z ustawionym timerem – dokonywały zwiadu na terenie wroga. Pomysł ten stanowił swoisty prototyp latających dronów z kamerą, po które chętnie sięgają dziś prywatni detektywi.
Mini kamera Wifi – ranking
Dziś ukrycie kamery w dowolnym pomieszczeniu lub przedmiocie nie sprawia żadnego problemu, podobnie jak zdalny podgląd. Nic więc dziwnego, że kamery bezprzewodowe z nagrywaniem obrazu i dźwięku cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród detektywów.
Z ich pomocą można zdobyć dowody przeciwko niewiernemu partnerowi, nieuczciwemu pracownikowi lub mobberowi, monitorować opiekunkę lub dziecko, a także mieć na oku dom podczas nieobecności. Zastosowań jest więc mnóstwo i właściwie tylko wyobraźnia lub okoliczności stanowią ich ograniczenie.
Monitoring domu – kamera Lawmate PV-CS10i ukryta w ładowarce USB
Jeżeli obawiasz się, że opiekunka Twojego dziecka nie wywiązuje się ze swoich obowiązków lub chcesz mieć na oku mieszkanie na czas urlopu, zaopatrz się w kamerę PV-CS10i marki Lawmate.
Jej obiektyw ukryty został w pełni funkcjonalnej ładowarce USB. Taki kamuflaż doskonale wtopi się w każde otoczenie – możesz postawić ją na biurku przy komputerze, w salonie czy sypialni.
Obiektyw z kątem widzenia 78° uchwyci wszystkie istotne szczegóły i zarejestruje w jakości Full HD. Dużą zaletą tego modelu jest możliwość zdalnego podglądu obrazu na żywo z dowolnego miejsca na świecie, dzięki połączeniu internetowemu.
Możesz więc w każdej chwili sprawdzić sytuację i zareagować np. wzywając policję w przypadku włamania. Nieograniczony czas pracy za sprawą zasilania sieciowego i funkcja znakowania materiałów datą i godziną to kolejne atuty tej kamery.
Nagrywanie w terenie – Lawmate PV-900EVO3 w smartfonie
Dyskretna rejestracja podczas działań w terenie to czynność, którą ceni sobie każdy prywatny detektyw. Także osoby prywatne mogą z niej korzystać np. by zdobyć dowody przeciwko skorumpowanemu współpracownikowi.
Do tego oraz innych zadań polecamy kamerę PV900EVO3 ukrytą w eleganckim i jednocześnie niepozornym smartfonie (kliknij) Mini obiektyw ukryty został w górnej krawędzi obudowy telefonu tak, by możliwa było rejestrowanie podczas pozornego przeglądania telefonu.
Możesz więc gromadzić materiały, siedząc na ławce w parku, przy stoliku w kawiarni lub podróży pociągiem. Kamera posiada też funkcję zdalnego monitoringu za pośrednictwem darmowej aplikacji na systemy Android i iOS. Jest to więc doskonały sposób na zdobycie dowodów przeciwko mobbingowi w pracy – nikt nie zwróci uwagę na telefon leżący przy biurku.
Podobnie jak poprzedni model, profesjonalna kamera szpiegowska PV900EVO3 posiada funkcję znakowania materiałów i jakość filmów Full HD.
Jawne nagrywanie – kamera nasobna DMT9
Na koniec prezentujemy urządzenie do jawnego nagrywania. Kamery nasobne od lat wykorzystywane są przez przedstawicieli zawodów podwyższonego ryzyka takich jak kuratorzy sądowi, policjanci, prywatni detektywi, służby ochrony i komornicy.
Taki sprzęt nie tylko zarejestruje moment ewentualnej napaści, lecz również odstraszy swoim widokiem potencjalnego napastnika. Z kamer nasobnych mogą też korzystać osoby prywatne np. w celu ochrony przed natrętnym stalkerem.
Świetnym wyborem z tej kategorii będzie kamera DMT9 (sprawdź) z szerokokątnym obiektywem 140°, nagrywaniem w maksymalnej rozdzielczości 2304 × 1296 i funkcją zdalnej obsługi telefonem lub komputerem.
Ważną cechą tego modelu jest wydajne zasilanie pozwalające na ok. 13 godzin ciągłej pracy oraz pojemna pamięć wewnętrzna 64 GB, która pomieści wiele godzin materiałów w najwyższej jakości.
Dodaj komentarz
Bądź pierwszy!