Dyktafony szpiegowskie od podstaw


Dyktafony szpiegowskie dla każdego

 

Małe, wytrzymałe, o wszechstronnym zastosowaniu – te trzy przymioty najlepiej oddają kwintesencję sprzętu umożliwiającego nagrywanie głosu. Dyktafony szpiegowskie opiewają w jeszcze jedną ważną cechę – doskonały kamuflaż.

Dyktafony to przenośne urządzenia z wbudowanym mikrofonem, dające możliwość nagrywania dźwięku otoczenia, w którym się znajdują. Zasilane są z reguły poprzez zwykłe baterie AA (lub AAA), akumulatory umożliwiające ich ponowne naładowanie lub za pomocą wbudowanego akumulatora, ładowanego przez port USB w komputerze bądź zasilacz sieciowy. Łatwość i funkcjonalność użycia sprawia, że dyktafony są bardzo popularne, a możliwości ich wykorzystania w zasadzie nieograniczone.

 


Weź długopis na przeszpiegi

Jak dobrać dobry dyktafon ukryty? Decydującymi czynnikami będą określone przez użytkownika potrzeby i warunki, w których dyktafon ma być używany. Dyktafony ukryte w zamyśle nastawione są na rejestrację dźwięku w sposób dyskretny, całkowicie niedostrzegalny dla otoczenia. Z racji niewielkich rozmiarów mogą być więc zakamuflowane w drobnych atrapach przedmiotów codziennego użytku, takich jak zegarki, długopisy, karty kredytowe, pendrive’y czy piloty samochodów. Umożliwia to anonimową rejestrację dźwięku w pomieszczeniach prywatnych i biurowych. Niekonwencjonalne możliwości wyboru miejsca ukrycia dyktafonu są wyrazem deklarowanych potrzeb ich potencjalnych użytkowników. Gadżety rodem z filmów szpiegowskich stały się rzeczywistością dostępną nie tylko dla osób trudniących się śledczą profesją, ale także dla każdego, kto ich wykorzystaniem jest zainteresowany.

 


Dyktafon dla każdego

Stosowanie dyktafonów jest popularne szczególnie wśród osób, których charakter pracy wymaga tworzenia notatek głosowych, np. dziennikarzy, pisarzy, wykładowców akademickich, naukowców i badaczy. Dzięki nim możliwy jest powrót do uzyskanych informacji bądź własnych myśli w sposób w pełni oddający ich sens i zasadność.

Dyktafony to także sposoby na sprawdzenie wierności partnera, prowadzenie kontroli nad dzieckiem lub pracownikiem oraz zapis treści wykładu dla studenta. Istnieją urządzenia posiadające funkcję powtarzania nagrywanych fragmentów oraz zmiany prędkości odtwarzanego dźwięku, co czyni dyktafony świetnym wsparciem do rozwoju i nauki.

 


Jak wybrać dyktafon szpiegowski dla siebie?

Z punktu widzenia użytkownika kluczowe znaczenie dla wyboru określonego dyktafonu ma maksymalny limit czasu nagrywania. Zróżnicowane potrzeby odbiorców powodują, że producenci dyktafonów wypuszczają na rynek różnorodne modele generują dostępność różnorodnych dyktafonów w zakresie pojemności pamięci i trybów nagrywania. Do rejestracji własnych uwag w pracy badawczej bądź wykładu na uczelni w zupełności wystarczy prosty i niedrogi sprzęt o dobrej jakości.

W przypadkach, w których nagranie miałoby wiązać się z wykorzystaniem w sądzie (np. nagrania z dowodami mobbingu, zastraszania, próby przekupstwa, zdrady), zdecydowanie lepiej sprawdzą się bardziej zaawansowane i profesjonalne urządzenia z wbudowanym zegarem i datownikiem, nadającym nagraniu wiarygodności. Jeżeli dysponujemy wieloma nagraniami, ustalenie ich chronologii będzie dla nas bardzo ważne.

Przykładowy dyktafon ukryty w pendrive


Najważniejsze cechy profesjonalnych dyktafonów szpiegowskich

Charakterystyka profesjonalnych dyktafonów szpiegowskich opiera się na trzech podstawowych cechach – jeszcze większej niezawodności, dłuższym czasie pracy i sporą pamięcią zapisu. Ich używanie to prawdziwy komfort i pewność, że dźwięki w rejonie pracy urządzenia zawsze zostaną utrwalone.

Profesjonalne urządzenia nagrywają dźwięk w doskonałej jakości, umożliwiają wybór kilku trybów nagrywania, a dzięki wbudowanym czułym mikrofonom możliwe jest to nawet z odległości 12 metrów. Wiele z nich obsługuje także zewnętrzne źródła audio, dzięki czemu nie stanowi problemu odsłuch nagrywanych rozmów na słuchawkach.

Niektóre z urządzeń tego typu zapisują dane na zewnętrznych kartach pamięci o pojemności do 32 GB. W związku z tym liczba zapisanego materiału na jednym nośniku pamięci może być naprawdę imponująca! Jednak także dyktafony korzystające jedynie z pamięci wbudowanej pozwalają na rejestrację nawet 1152 godzin nagrań w zależności od wybranego formatu nagrania.

Poza pracy aktywującym nagrywanie poprzez zarejestrowanie dźwięków, możliwe jest także nagrywanie zgodnie z ustalonym terminarzem. Takie rozwiązanie szczególnie przydatne jest w sytuacjach, kiedy używany przez nas dyktafon ma zostać wykorzystany do rejestracji przebiegu rozmów z konkretnych, ustalonych wcześniej spotkań. Przydatność ich użycia poszerzona jest także o funkcje umożliwiające nadpisywanie nagrań, a nawet zabezpieczenie hasłem, co daje pełne bezpieczeństwo zachowania nagrań jedynie na własny użytek i uniemożliwienie manipulacji przy nich osobom trzecim, kiedy np. chciałyby podłączyć pendrive’a z dyktafonem do komputera.

Profesjonalny sprzęt nagrywający sprawdzi się także w nagrywaniu spotkań konferencyjnych. Fachowe dyktafony dysponują funkcją redukcji szumów, które mogą wystąpić, gdy w spotkaniu bierze udział duża liczba osób lub kiedy nagrywana rozmowa jest prowadzona w miejscu o dużym przepływie ludności (np. ulica, kawiarnie, centra handlowe). Część z profesjonalnych dyktafonów szpiegowskich wyposażona jest także w przejrzyste wyświetlacze LCD, dzięki którym w prosty sposób można zarządzać zapisanymi nagraniami.

 

Szeroki zakres cenowy dyktafonów szpiegowskich sprawia, że każdy zainteresowany jego nabyciem jest w stanie wybrać sprzęt spełniający określone wymagania. Od osób zainteresowanych prowadzeniem jedynie dźwiękowego pamiętnika aż do profesjonalistów w pracy śledczej, jak prywatni detektywi.

 


25 komentarzy “Dyktafony szpiegowskie od podstaw

  1. Pozyskiwanie treści rozmów jest legalne tylko wówczas, kiedy są to treści przeznaczone dla naszych uszu. Pozostawienie dyktafonu w miejscu, w którym Pani nie przebywa oraz rejestracja rozmów, w których nie bierze Pani udziału, jest w świetle prawa zabronione. Natomiast dyktafony są niezwykle przydatne do rejestracji rozmów, w których Pani uczestniczy. Może wówczas udowodnić Pani np. groźby, próbę szantażu czy przekupstwa.

 1. takich urządzeń jest coraz wiecej i nie są rzeczywiście jakoś wybitnie drogie. ja kupiłem dyktafon ukryty w opasce na rękę za 200 złotych.

 2. Ja kupiłem dość dobry i stosunkowo tanio i dobrze mi służy do rejestrowania wlasnie wykładów )oczywiscie za zgoda prowadzącego)

 3. Jak będziecie kupować to tylko taki z redukcją szumów. Inaczej to gniot…. nic nie usłyszycie

 4. Chyba większość ma taka funkcje w końcu to dyktafony szpiegowskie to chyba jasne ze musza redukować szum

  1. I tak i nie. Proszę nam wierzyć, że w tandetnych, bazarowych urządzeniach na próżno szukać funkcji redukcji szumu 😉

 5. Oglądałem ostatnio w sklepie stacjonarnym takie dyktafony i powiem ze naprawdę niektóre to jak małe komputerki. Cena oczywiscie tez konkretna ale niestety tak juz jest ze za cos porządnego trzeba zapłacić

 6. Wlasnie potrzebuje takiego dyktafonu z wbudowana funkcja oznaczania daty i godziny nagrania zeby nikt mi nie zarzucił ze manipulowalem przy nagraniu

  1. Panie Adrianie, profesjonalne dyktafony dysponują taką funkcją. Szczególnie polecamy profesjonalny mikro dyktafon Spike DVR-10 bądź Cobra DVR-24 z dyktafonem ukrytym w karcie płatniczej.

  1. Panie Januszu, na rynku są dostępne dyktafony szpiegowskie zakamuflowane już w przedmiotach codziennego użytku, np. w opasce na rękę, karcie kredytowej, pendrivie, długopisie. Ponadto dyktafony szpiegowskie są na tyle niewielkich rozmiarów, że z powodzeniem można umieścić je w torbie, teczce, walizce itp.

  2. Praktycznie we wszystkim 🙂 Dobrze jednak skonsultować wybór przedmiotu z pracownikami sklepu, w którym zakupuje Pan urządzenie lub wybrać takie, które już zostało ukryte w przedmiotach codziennego użytku. Na rynku dostępne są dyktafony ukryte w pendrive, długopisie i wielu innych przedmiotach.

 7. moja kumpele miała problem z nachodzącym ją typem, taki natret nierozumiejacy ze nie byla nim zainteresowana. nagrala go dyktafonem jak sie jej wygraza ze jak sie z nim nie umowi to spotka ja przykrosc chociaz ogolem typ wydawal sie nieszkodliwy i tylko mocny w gadce. za kolejnym „spotkaniem’ powiedziala mu ze ma wszystko nagrane i jak nie da jej spokoju to idzie do sadu. i po kolesiu slad zaginal. ma spokoj. wiec warto zainwestowac jak ktos ma tego typu problem

  1. Potwierdzone! Dyktafon ukryty w małym, poręcznym przedmiocie, który nie będzie wzbudzał podejrzeń (mogących wyzwolić agresję werbalną), jest dobrym sposobem na walkę ze stalkerem. Proszę jednak pamiętać, że stalking jest przestępstwem w związku z czym należy złożyć zawiadomienie na policji (nagranie również warto przedstawić jako dowód w sprawie). Pani koleżanka się uwolniła, lecz nie oznacza to, że stalker nie będzie szukał kolejnej ofiary.

  1. Wszystko zależy jakie treści potrzebuje Pan rejestrować. Dyktafony szpiegowskie mają tę zaletę, że cechują się dobrą jakością nagrywania, funkcją redukcji szumów i przede wszystkim są niewielkich rozmiarów, a to z kolei pozwala na umieszczenie ich w przedmiotach codziennego użytku.

  1. Dyktafon MQ-U300 kamuflowany w pamięci USB w trybie ciągłym nagrywa aż 15 godzin, w dodatku jego cena jest bardzo atrakcyjna 🙂 Jeżeli potrzebuje Pan znacznie bardziej profesjonalnego sprzętu, to polecamy cyfrowy dyktafon Edic-mini Daily A53 – praca w trybie ciągłym to nawet 300 godzin.

 8. Zastanawiam sie wlasnie czy sobie nie sprawić. Co prawda nie potrzebuje go do szpiegowania kogokolwiek a do nagrywania wywiadów. Sprawdzi sie?

  1. Oczywiście :-). Dyktafony szpiegowskie są poręcznych, niewielkich rozmiarów, co sprawia, że przyjemnie się je użytkuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Akceptuję Czytaj więcej