Dyktafony szpiegowskie od podstaw


Dyktafony szpiegowskie dla każdego

 

Małe, wytrzymałe, o wszechstronnym zastosowaniu – te trzy przymioty najlepiej oddają kwintesencję sprzętu umożliwiającego nagrywanie głosu. Dyktafony szpiegowskie opiewają w jeszcze jedną ważną cechę – doskonały kamuflaż.

Dyktafony to przenośne urządzenia z wbudowanym mikrofonem, dające możliwość nagrywania dźwięku otoczenia, w którym się znajdują. Zasilane są z reguły poprzez zwykłe baterie AA (lub AAA), akumulatory umożliwiające ich ponowne naładowanie lub za pomocą wbudowanego akumulatora, ładowanego przez port USB w komputerze bądź zasilacz sieciowy. Łatwość i funkcjonalność użycia sprawia, że dyktafony są bardzo popularne, a możliwości ich wykorzystania w zasadzie nieograniczone.

 


Weź długopis na przeszpiegi

Jak dobrać dobry dyktafon ukryty? Decydującymi czynnikami będą określone przez użytkownika potrzeby i warunki, w których dyktafon ma być używany. Dyktafony ukryte w zamyśle nastawione są na rejestrację dźwięku w sposób dyskretny, całkowicie niedostrzegalny dla otoczenia. Z racji niewielkich rozmiarów mogą być więc zakamuflowane w drobnych atrapach przedmiotów codziennego użytku, takich jak zegarki, długopisy, karty kredytowe, pendrive’y czy piloty samochodów. Umożliwia to anonimową rejestrację dźwięku w pomieszczeniach prywatnych i biurowych. Niekonwencjonalne możliwości wyboru miejsca ukrycia dyktafonu są wyrazem deklarowanych potrzeb ich potencjalnych użytkowników. Gadżety rodem z filmów szpiegowskich stały się rzeczywistością dostępną nie tylko dla osób trudniących się śledczą profesją, ale także dla każdego, kto ich wykorzystaniem jest zainteresowany.

 


Dyktafon dla każdego

Stosowanie dyktafonów jest popularne szczególnie wśród osób, których charakter pracy wymaga tworzenia notatek głosowych, np. dziennikarzy, pisarzy, wykładowców akademickich, naukowców i badaczy. Dzięki nim możliwy jest powrót do uzyskanych informacji bądź własnych myśli w sposób w pełni oddający ich sens i zasadność.

Dyktafony to także sposoby na sprawdzenie wierności partnera, prowadzenie kontroli nad dzieckiem lub pracownikiem oraz zapis treści wykładu dla studenta. Istnieją urządzenia posiadające funkcję powtarzania nagrywanych fragmentów oraz zmiany prędkości odtwarzanego dźwięku, co czyni dyktafony świetnym wsparciem do rozwoju i nauki.

 


Jak wybrać dyktafon szpiegowski dla siebie?

Z punktu widzenia użytkownika kluczowe znaczenie dla wyboru określonego dyktafonu ma maksymalny limit czasu nagrywania. Zróżnicowane potrzeby odbiorców powodują, że producenci dyktafonów wypuszczają na rynek różnorodne modele generują dostępność różnorodnych dyktafonów w zakresie pojemności pamięci i trybów nagrywania. Do rejestracji własnych uwag w pracy badawczej bądź wykładu na uczelni w zupełności wystarczy prosty i niedrogi sprzęt o dobrej jakości.

W przypadkach, w których nagranie miałoby wiązać się z wykorzystaniem w sądzie (np. nagrania z dowodami mobbingu, zastraszania, próby przekupstwa, zdrady), zdecydowanie lepiej sprawdzą się bardziej zaawansowane i profesjonalne urządzenia z wbudowanym zegarem i datownikiem, nadającym nagraniu wiarygodności. Jeżeli dysponujemy wieloma nagraniami, ustalenie ich chronologii będzie dla nas bardzo ważne.

Przykładowy dyktafon ukryty w pendrive


Najważniejsze cechy profesjonalnych dyktafonów szpiegowskich

Charakterystyka profesjonalnych dyktafonów szpiegowskich opiera się na trzech podstawowych cechach – jeszcze większej niezawodności, dłuższym czasie pracy i sporą pamięcią zapisu. Ich używanie to prawdziwy komfort i pewność, że dźwięki w rejonie pracy urządzenia zawsze zostaną utrwalone.

Profesjonalne urządzenia nagrywają dźwięk w doskonałej jakości, umożliwiają wybór kilku trybów nagrywania, a dzięki wbudowanym czułym mikrofonom możliwe jest to nawet z odległości 12 metrów. Wiele z nich obsługuje także zewnętrzne źródła audio, dzięki czemu nie stanowi problemu odsłuch nagrywanych rozmów na słuchawkach.

Niektóre z urządzeń tego typu zapisują dane na zewnętrznych kartach pamięci o pojemności do 32 GB. W związku z tym liczba zapisanego materiału na jednym nośniku pamięci może być naprawdę imponująca! Jednak także dyktafony korzystające jedynie z pamięci wbudowanej pozwalają na rejestrację nawet 1152 godzin nagrań w zależności od wybranego formatu nagrania.

Poza pracy aktywującym nagrywanie poprzez zarejestrowanie dźwięków, możliwe jest także nagrywanie zgodnie z ustalonym terminarzem. Takie rozwiązanie szczególnie przydatne jest w sytuacjach, kiedy używany przez nas dyktafon ma zostać wykorzystany do rejestracji przebiegu rozmów z konkretnych, ustalonych wcześniej spotkań. Przydatność ich użycia poszerzona jest także o funkcje umożliwiające nadpisywanie nagrań, a nawet zabezpieczenie hasłem, co daje pełne bezpieczeństwo zachowania nagrań jedynie na własny użytek i uniemożliwienie manipulacji przy nich osobom trzecim, kiedy np. chciałyby podłączyć pendrive’a z dyktafonem do komputera.

Profesjonalny sprzęt nagrywający sprawdzi się także w nagrywaniu spotkań konferencyjnych. Fachowe dyktafony dysponują funkcją redukcji szumów, które mogą wystąpić, gdy w spotkaniu bierze udział duża liczba osób lub kiedy nagrywana rozmowa jest prowadzona w miejscu o dużym przepływie ludności (np. ulica, kawiarnie, centra handlowe). Część z profesjonalnych dyktafonów szpiegowskich wyposażona jest także w przejrzyste wyświetlacze LCD, dzięki którym w prosty sposób można zarządzać zapisanymi nagraniami.

 

Szeroki zakres cenowy dyktafonów szpiegowskich sprawia, że każdy zainteresowany jego nabyciem jest w stanie wybrać sprzęt spełniający określone wymagania. Od osób zainteresowanych prowadzeniem jedynie dźwiękowego pamiętnika aż do profesjonalistów w pracy śledczej, jak prywatni detektywi.

 


Dodaj komentarz

25 komentarzy do "Dyktafony szpiegowskie od podstaw"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Evelayn

Mogę zostawic włączony dyktafon np.w biurze? To jest legalne?

Bugi

Dyktafon dobra rzecz. I juz nośna kupić dobrze nagrywające całkiem niedrogo

ebii

takich urządzeń jest coraz wiecej i nie są rzeczywiście jakoś wybitnie drogie. ja kupiłem dyktafon ukryty w opasce na rękę za 200 złotych.

Maro

Niektóre z tych dyktafonów to mają kosmiczne ceny 😀

Mike

Ja kupiłem dość dobry i stosunkowo tanio i dobrze mi służy do rejestrowania wlasnie wykładów )oczywiscie za zgoda prowadzącego)