Gdzie ukryć minikamerę i co obserwować?


Gdzie ukryć minikamerę?

 

Kamera w pendrivie, zegarku, zapalniczce, a nawet w biurowym segregatorze? To nie zestaw nowych gadżetów Jamesa Bonda! Minikamery ukryte w przedmiotach stały się znakiem naszych czasów. Możliwości obserwacji i nagrywania video wykraczają już daleko poza montaż ogromnych, zwracających uwagę kamer. Od teraz anonimowe utrwalanie obrazu to prawdziwa pestka!

W minikamerach jedyne co mini to obiektyw. Z pewnością nie są to możliwości – optymalny czas pracy i kąt widzenia do 90° to kluczowe cechy stanowiące o ich potencjale i efektywności.

Co ważne, jakość zapisanego obrazu bynajmniej nie przypomina pamiętanej jeszcze do niedawna pikselizacji. Minikamery nagrywają w bardzo dobrej jakości, niektóre nawet w Full HD. Posiadają funkcje takie jak aktywacja ruchem, wykonywanie zdjęć, nadpisywanie nagrań, rejestracja dźwięku. Słowem – wszystko czego potrzebujesz by stać się prawdziwym miniszpiegiem!

Kamera nasobna z live streamingiem


Nagraj dowód

Minikamery, które ukryte zostały w przedmiotach codziennego użytku, dają szeroki wachlarz możliwości. Umożliwiają nagrywanie w sposób całkowicie dyskretny i pozbawiony ryzyka. Podobnie jak podsłuchy, mogą być wykorzystywane do nagrywania sytuacji trudnych, w których potrzeba nam dowodów na działalność nas krzywdzącą i niezgodną z prawem, np. przemoc domowa czy mobbing. W domu lub w biurze idealnie sprawdzi się minikamera ukryta w segregatorze. Dzięki funkcji znakowania nagrań datą oraz godziną będą one wiarygodnym dowodem w procesie przeciwko oprawcy.

Jest kamera – nie ma imprezy

Minikamery bardzo często stosowane są jako forma kontroli rodzicielskiej. Weryfikują zachowanie dzieci i tożsamość osób, które zapraszają do domu. W przypadku wyjazdów służbowych lub wakacyjnych pozwalają rodzicom na sprawowanie nadzoru nad domem oraz liczbą organizowanych w nim imprez i spotkań towarzyskich.


Niania idealna?

MinikameryUkryte kamery powszechnie używane są także jako urządzenia monitorujące kompetencje i fachowość opiekunek oraz niań, umożliwiając tym samym ocenę czy dziecko zostało w dobrych rękach. Coraz częściej ukrywa się je w zabawkach i ubrankach dzieci pozostawianych w żłobkach i przedszkolach. W dobie głośnych medialnych doniesień o skandalicznych zachowaniach pedagogów, rodzice nierzadko decydują się na sprawdzenie warunków w jakich przebywa ich pociecha.

W takich przypadkach szczególnie warto zainwestować w kamery CCD-WiFi. Posiadają one możliwość podglądu w realnym czasie. Dzięki temu rodzic może na żywo oglądać obraz z kamery np. w swoim smartfonie. To bezcenna funkcja kiedy czas reakcji nie może być zbyt długi. Dotyczy to także monitorowania opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi.

 


Sposób na złodzieja

Okazuje się, że montaż ukrytych kamer we własnym mieszkaniu bądź domu jest także świetnym sposobem na wykrycie sprawców włamania i kradzieży. Przekonał się o tym niedawno jeden z mieszkańców warszawskiej Pragi, kiedy zamontowana u niego minikamera zarejestrowała całe zdarzenie i sprawców przestępstwa. Materiał przekazany Policji zawierał dokładną listę skradzionych przedmiotów i twarze złodziei, ułatwiając podjęcie dalszych kroków w śledztwie.

Przedmiotów w mieszkaniu, w których można ukryć minikamerę, jest cała masa. Jedną z ciekawych propozycji jest jej montaż w atrapie czujnika ruchu. Ze względu na monitorowanie znacznego obszaru sprawdzi się on także w przypadku sklepów, garaży samochodowych, a także zewnętrznych ścian bloków mieszkalnych czy domów jednorodzinnych. Tego typu kamery dokonują zapisu jedynie kiedy przez czujnik zostanie zarejestrowany jakikolwiek ruch w obrębie monitorowanego obszaru. Dzięki temu pomijają nieistotne momenty i nie nadwyrężają pojemności zapisu na nośniku pamięci. Poprzez zastosowanie systemu diod IR, w trudnych warunkach następuje doświetlenie nagrywanego obszaru. Wraz z wbudowaną rejestracją dźwięku daje to doskonałej jakości nagranie.

 


Dobre jedzenie, dobra obsługa i … dobry gust

Kamera ukryta w wieszaku na odzież wierzchnią, to świetna metoda na obserwację wnętrza mieszkań, ale także miejsc publicznych jak restauracje, kawiarnie, puby. Prowadzenie lokali o dużej migracji ludzi, wiąże się dla właścicieli z ryzykiem wystąpienia wielu negatywnych sytuacji – opuszczenie lokalu przez klientów bez uregulowania płatności, bójki i pobicia, a nawet zamachy o podłożu terrorystycznym. Monitoring takich miejsc jest bez wątpienia niezbędny.

Montaż minikamer ukrytych w przedmiotach jest także rozwiązaniem estetycznym. Miejsc użyteczności publicznej nie muszą już szpecić duże, często oderwane całkowicie od aranżacji lokalu, kamery przemysłowe. Minikamery można zainstalować w umeblowaniu czy akcesoriach dekoracyjnych.

 


Gadżet dla zwierzolubów

Minikamery dla psówMinikamery to nie tylko sposób na obserwację ludzi, ale także… zwierząt.

Dzięki ich instalacji możemy dowiedzieć się, jak pupil spędza czas w oczekiwaniu na nasz powrót z pracy i sprawdzić, czy nie ujada po naszym wyjściu pod drzwiami. Szpiegowanie kota przyniesie nam odpowiedź na nurtujące pytanie każdego kociarza – czy chodzi po stole i blacie kuchennym kiedy mnie nie ma? Możemy także upewnić się, czy nie podgryza naszych ulubionych, a dla niego trujących kwiatów i czy nie podjada psu z miski, a także gdzie lubi chować się najbardziej.

Dla prawdziwych pasjonatów przyrody i natury, minikamery to szansa na wykonanie unikatowych nagrań i fotografii dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku! Minikamerę można zabrać na nocne wędkowanie, obóz w lesie czy rajd safari.
Montaż minikamer nie zna granic! Jest to możliwe w zasadzie w każdym urządzeniu lub przedmiocie. Zaczynając od klasycznych, jak ścienne zegary, elektroniczne budziki, aż do całkowicie nietypowych i nie wzbudzających podejrzeń – np. w zasilaczu sieciowym. Dodatkową przewagą tego typu instalacji jest nieustanna praca kamery poprzez stały pobór prądu zasilającego urządzenie.

 

Wybór powinien zależeć od naszych oczekiwań, a przede wszystkim od tego, kogo lub co chcemy „szpiegować”. Dlaczego ludzie używają sprzętu szpiegowskiego? Ukrycie urządzeń nagrywających to dziś powszechnie stosowana praktyka, która pozwala zadbać o bezpieczeństwo rodziny, domu i własnej działalności gospodarczej. Z takich możliwości warto korzystać, nigdy bowiem nie wiemy, czy zapisane video nie dostarczy nam wiedzy koniecznej do podjęcia radykalnych życiowych zmian bądź dochodzenia swoich praw na drodze sądowej.

 


Dodaj komentarz

12 komentarzy do "Gdzie ukryć minikamerę i co obserwować?"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
edek

ja mam zamontowane dwie takie minikamery w swoim pubie i polecam każdemu właścicielowi!!!!!!! nieróbstwo pracowników czarno na białym

Agnieszka

Monitoruje swojego 4-letniego synka, bo pracuje w domu i dzięki temu wiem czy się grzecznie bawi w swoim pokoju, kiedy się obudził. Bardzo praktyczna rzecz.

M

W biurowym segregatorze? Az poszukam bo brzmi super

Lidia

Strach gdziekolwiek spojrzeć , już wszystko może nagrywać

Kamil

Z poglądem na żywo koniecznie!!