Minikamery bezprzewodowe i minikamery z rejestratorem


Minikamery bezprzewodowe

Kamery przewodowe, bezprzewodowe, ukryte, inspekcyjne, z rejestratorem, fotopułapki – obecny rynek oferuje tak szeroki wybór minikamer, że łatwo zagubić się w gąszczu ofert. Aby wybrać odpowiednie urządzenie należy określić własne wymagania wobec tego rodzaju sprzętu i poznać jego możliwości. Ułatwi to podjęcie przemyślanej i korzystnej decyzji.

Minikamery to inwestycja, która zawsze się zwraca. Bezcenne bowiem jest poczucie bezpieczeństwa i świadomości sprawowania kontroli nad bliskimi i dobytkiem. Jak jednak wybrać odpowiednią minikamerę? Czym właściwie różnią się minikamery? Do czego miniaturowe kamerki mogą być przydatne? Do błyskawicznego przeglądu wytypowaliśmy minikamery bezprzewodowe i minikamery z rejestratorem.

 


Zasady działania minikamer bezprzewodowych

Minikamery bezprzewodowe to doskonałe udogodnienie rejestrowania obrazu. Brak dodatkowych kabli i przewodów to bez wątpienia ich największy atut. Rejestracja przestrzeni, w której utrudniony jest dostęp do prądu, nie stanowi żadnego problemu. Wygodne w użyciu, dyskretne, montaż całkowicie pozbawiony trudności – brzmi rewelacyjnie dla prawdziwych Sherlocków? Rzeczywiście tak jest.

Działanie minikamer tego rodzaju oparte jest o transmisję danych za pomocą sygnału WiFi lub fal radiowych. Dzięki temu instalacja urządzenia i transmisja nagrywanego obrazu może odbywać się z dowolnego miejsca. To prawdziwie globalny zasięg monitoringu. Umożliwia to także odtwarzanie pozyskanego materiału przy użyciu telefonu komórkowego. Czas pracy warunkowany jest zasilaniem, zwykle jest to około 5 godzin pracy na bateriach AA.

 


Zadbaj o spokojny sen dziecka

monitorowanie-dzieckaTego typu kamery sprawdzą się w domu i opiece nad nowym członkiem rodziny. Kamery dedykowane do bezprzewodowego monitorowania dziecka wyposażone są w system alarmowy o płaczu dziecka i funkcję podglądu w nocy poprzez zastosowanie oświetlenia IR. Rejestrują obraz w rozdzielczości 640×480, co w przypadku takiego przeznaczenia jest jak najbardziej wystarczające. Dla posiadaczy nieco starszych dzieci doskonałą możliwością jest podłączenie aż 4 kamer, które swoim zasięgiem mogą objąć znacznie większy obszar. To zapewnienie bezpieczeństwa dziecku, które samodzielnie porusza się po domu, kiedy my jesteśmy zajęci pracą.


Działaj incognito

Niektóre z minikamer potrafią zachować maksimum dyskrecji, np. kamera z niewidocznym obiektywem w guziku lub ukryta w atrapie czujnika ruchu są świetnym narzędziem do monitorowanie swojego biura. Bezprzewodowa transmisja obrazu to prawdziwa gratka dla chcących zebrać materiał bez wiedzy innych osób. Nadzwyczajna mobilność tych kamer to nieograniczony potencjał wykorzystania.

 


Wykorzystanie minikamer z rejestratorem

Minikamery z rejestratorem z reguły także są bezprzewodowe. Dysponują wbudowanym rejestratorem obrazu i dźwięku oraz źródłem zasilania. Najczęściej są to akumulatory litowo-jonowe. Już najprostsze urządzenia pracują do 2 godzin, a obraz rejestrowany jest w sposób płynny i wyraźny. Dane zapisywane są na zewnętrznych nośnikach pamięci – kartach microSD lub SDHD. Umożliwia to kompletowanie materiału na dysku twardym komputera oraz odtworzenie nagrań na większości urządzeń multimedialnych.

Bardziej zaawansowane urządzenia posiadają funkcję zdalnego sterowania pilotem IR. Niektóre z nich mogą także pracować nieustannie poprzez podłączenie zasilacza sieciowego, np. w kamerach zakamuflowanych w stacjach dokujących do smartfonów. To czyni je jednocześnie minikamerami ukrytymi i daje możliwości rejestrowania w sposób całkowicie pozbawiony ryzyka odkrycia przez osoby postronne.

 


W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli rejestracja przygód sportowych

kamery sportoweWraz ze wzrostem zainteresowania zdrowym, aktywnym trybem życia zwiększa się chęć rejestracji swoich sportowych poczynań. Kamery sportowe dają takie możliwości nawet w jakości Full HD i to przy trudnych warunkach atmosferycznych. Wodoodporność i solidność wykonania sprawia, że kamera może towarzyszyć w naszych nawet najcięższych przeprawach. Dzięki wbudowanemu laserowi nakierowującemu nie stanowi problemu chęć utrwalenia obrazu z odległości 20 metrów, także w formie zdjęć.

Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość rejestracji obrazu o zakresie 360 stopni. Minikamery z takim rozwiązaniem są lekkie i nadzwyczaj wytrzymałe, dedykowane szczególnie pasjonatom sportów ekstremalnych, którzy ze swoich przeżyć mogą uczynić niesamowitą pamiątkę. Dodadzą również powiewu świeżości i innowacyjności wszystkim tym, którym zależy na utrwaleniu obrazu w tak niesztampowy sposób.

Kamera 360fly nie dość, że zapewni doskonały kadr, to umożliwi podgląd na żywo! Wbudowany moduł WiFI i Bluetooth pozwala na zintegrowanie kamery z bezpłatną aplikacją na telefon zarządzającą zdalnie nagraniami. Możliwa jest także współpraca z okularami Google Cardboard i podobnych temu akcesoriów. Kamery sferyczne dają więc ogrom możliwości, w tym przeżywania na nowo nawet najbardziej ekstremalnych doświadczeń.

 

 

Podział minikamer jest w znacznej mierze umowny i wyznaczenie ścisłych, ostrych granic pomiędzy nimi nie jest całkowicie możliwe. W przeważającej liczbie poszczególne ich możliwości wzajemnie się przenikają i dostępne są w różnego rodzaju kamerach. Dzieje się tak dlatego, że minikamery generalnie charakteryzują się rozbudowaną funkcjonalnością. Podejmując decyzje o wyborze najlepszej z naszego punktu widzenia kierujmy się rozdzielczością nagrywania, rodzajem matrycy i dostępnym czasem nagrywania. To czołowe komponenty od których będzie zależeć zadowolenie z wybranego sprzętu.

 


Dodaj komentarz

12 komentarzy do "Minikamery bezprzewodowe i minikamery z rejestratorem"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Adam

Zainteresowała mnie ta kamera 360 fly. Świetny pomysł żeby wziąć ją ze sobą na stok.

Jovanka

Minikamery dla mamuś to super sprawa!!!! Polecam w opiece nad dzieckiem nieocenione 🙂

Misiek

Ja sie wlasnie zastanawiam nad taka małą kamerką ale wybór jest aż za duży 😀

Tom

Bezprzewodowe bez konkurencji

Ela

Ta elektroniczna niania to dobra rzecz tylko niektóre sa takie same z dźwiękiem a kamerka to juz w ogóle ekstra sprawa